Skuteczny e-mail marketing – jak się za to zabrać

Po wybraniu dostawcy usług e-mail marketingowych możesz rozpocząć wysyłanie imponujących kampanii e-mail marketingowych. Ale marketing e-mailowy to coś więcej niż tylko naciśnięcie przycisku „wyślij”. Celem jest tworzenie skutecznych wiadomości e-mail marketingowych, które pomogą osiągnąć Twoje cele. W tym artykule nasi eksperci ds. e-mail marketingu dzielą się kilkoma kluczowymi wskazówkami, które pomogą poprawić wyniki e-mail marketingu.

Wskazówka nr 1. Skuteczne wersy tematyczne

Wybór dobrego tematu jest ważny. Gdy Twój e-mail trafi do czyjejś skrzynki odbiorczej, najczęściej będzie on mógł zobaczyć tylko nazwę nadawcy i temat. Dlatego twój temat musi wzbudzić ich zainteresowanie, aby chcieli przeczytać więcej.
Ważne jest również, aby unikać zbyt tandetnych lub efekciarskich tematów, ponieważ te po prostu nie działają na dzisiejszego konsumenta. Temat „Ten e-mail spełni wszystkie Twoje marzenia” prawie zawsze zostanie odrzucony jako spam. Podczas gdy legalny temat, taki jak „Jesienna wyprzedaż zaczyna się w tym tygodniu”, zainteresuje czytelnika.

Jedną z kluczowych strategii dotyczących tematów jest prostota. Postaraj się wyjaśnić czytelnikowi w jak najmniejszej liczbie słów, czego może się spodziewać w Twoim e-mailu.

Upewnij się również, że długość tematu nie przekracza 55 znaków (im krótsza, tym lepiej). Dzięki temu widz zobaczy całą linię i żadna z nich nie zostanie odcięta przez domyślne ustawienia programu pocztowego, z którego korzysta (np. Outlook, Hotmail, Gmail itp.).

Wskazówka nr 2. Nie przeciążaj czytelnika treścią

Upewnij się, że nie bombardujesz czytelników zbyt dużą ilością informacji. Im więcej tematów poruszasz w treści e-maila, tym większe prawdopodobieństwo, że czytelnicy zapomną większość tego, o czym wspomniałeś. Jeśli skoncentrujesz swój e-mail na jednym temacie, czytelnik zatrzyma więcej na podanym temacie i będzie bardziej prawdopodobne, że zareaguje na Twoją kampanię e-mail marketingową.

Wskazówka nr 3. Kierowanie okiem czytelnika

Pomóż skierować wzrok klienta na najistotniejsze punkty, podając punktory lub numerując pozycje. Ułatwia to czytanie treści i sprawia, że ​​wyglądają one ekonomicznie. Im bardziej zorganizowany i zwięzły wygląd treści, tym więcej czytelnik poczuje, że ma czas na jej przeczytanie i dlatego jest bardziej prawdopodobne, że poświęci ten czas na czytanie. Korzystanie z pomocy wizualnych to także świetny sposób na jasne zilustrowanie głównych punktów.

Wierzcie lub nie, ale czytelnik będzie się bał zbyt dużo czytać. Ważne jest, aby dać czytelnikowi wrażenie, że Twój e-mail jest łatwy do przeczytania, a odstępy mogą Ci w tym pomóc. Podobnie jak w przypadku pomocy wizualnych, odstępy w wiadomościach e-mail mogą mieć ogromny wpływ na potencjalnego czytelnika. Jeśli akapity są zbyt ciasno upakowane, efekt wizualny jest taki, że treść wygląda na zbyt gęstą. W tym samym duchu, jeśli Twój odstęp jest zbyt duży, możesz stracić widza, ponieważ Twój e-mail będzie sprawiał wrażenie, że się przeciąga.

Musisz znaleźć szczęśliwy środek, aby e-mail wyglądał i był łatwiejszy do odczytania.

Wskazówka nr 4. Styl/format czcionki

Ze względu na ogromną liczbę platform e-mail dostępnych w Internecie wybór stylu/formatu czcionki jest niezwykle ważny. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest to, aby subskrybent nie mógł przeczytać wiadomości e-mail, ponieważ ich platforma e-mail nie rozpoznaje czcionki wybranej dla wiadomości e-mail. Upewnij się, że wybierasz popularną opcję, taką jak Arial, Times lub Verdana.

Chociaż powyższe wskazówki pomogą Ci osiągnąć sukces w e-mail marketingu, bardzo ważne jest również, aby przeprowadzić burzę mózgów i zadać sobie pytanie, jakim rodzajem treści interesują się Twoi czytelnicy. W końcu ludzie będą tylko czytać Twój e-mail, gdy uważają, że jest wart ich czasu, więc upewnij się, że dajesz im coś wartościowego, aby za każdym razem otwierali Twój e-mail.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *