Microsoft wywołał prawdziwe trzęsienie ziemi na scenie gier, wprowadzając swoją innowacyjną technologię kontrolera Kinect. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanego systemu kamer i sensorów do śledzenia ruchów użytkownika, urządzenie to zdobyło serca graczy na całym świecie, stając się godnym następcą tradycyjnych padów i kierownic. Kinect, przenosząc doświadczenia z gier na zupełnie nowy poziom, oferował coś, czego wcześniej nie można było doświadczyć – możliwość aktywności fizycznej podczas zabawy w grę.
Microsoft wraz z Xbox pokazał graczom urządzenie, które miało zmienić gry na konsole. W skrócie mówiąc, gra jest oparta na wykorzystaniu urządzenia, dzięki któremu sterujemy za pomocą ruchu naszego ciała. Czy tak ciekawy pomysł odniósł sukces? Przeczytaj artykuł i przekonaj się sam!
Coraz lepsza analiza reakcji
Pierwsza wersja Kinecta posiadała spore wady. Głównie za problem uznawano mocno ograniczony zakres ruchów graczy, które urządzenie wychwytywało. Nowsza wersja – Kinect 2.0 jest o wiele bardziej zaawansowany, ponieważ został wyposażony w kamerę o znacznie lepszej rozdzielczości i lepsze czujniki. Umożliwia to głównie na lepszą precyzyjność w odczytywaniu ruchów gracza. Również dzięki temu możliwe jest obsługiwanie ciekawszych gier przy użyciu ruchów, a początkowo były to głównie gry o charakterze fitness. Wraz z biegiem czasu zostały stworzone również gry o charakterze sportów walki.
Możliwość interakcji z innymi graczami i widzami
Kinect 2.0 ma także opcje korzystania z platform Twich i Skype w momencie rozgrywki. Umożliwia to na transmitowanie na żywo naszych wyników, a także komunikowanie się z wszystkimi graczami czy widzami. Również za pomocą komend głosowych.
Niewielka ilość gier obsługująca Xbox Kinect
Nabycie Kinecta 2.0 niestety ma dużą wadę. Obecnie producenci gier nieczęsto tworzą nowe gry z funkcją przystosowania ich do obsługi przy pomocy sensora ruchu, stąd wybór tytułów jest stanowczo ograniczony i dla niektórych graczy może być niewystarczający, żeby zadecydować o zakupie tego dodatku.
Rozmiar ma ogromne znaczenie
Konsola Xbox One jest niewielkich rozmiarów, mimo to kupując Kinect 2.0 trzeba wziąć pod uwagę, że wówczas musimy mieć sporo przestrzeni, dlatego że dodatek wymaga więcej miejsca do odpowiedniego użytkowania. Pomimo że nowsza wersja jest drobniejsza od poprzednika, to niestety sprawia wrażenie sporo cięższego. Należy wziąć również pod uwagę rozmiar pokoju, w którym chcemy grać, ponieważ jeśli będziemy za blisko gry, to kamera może mieć problemy z odczytywaniem naszych ruchów. Dlatego w bardzo małych pomieszczeniach rozgrywka może być utrudniona, ponieważ potrzebujemy odpowiedniej przestrzeni do poruszania kończynami.
Czy kupno Kinect 2.0 się opłaca?
Jeśli interesują nas różnego rodzaju gadżety jak i chcemy przenieść rozgrywkę na zupełnie nowy wymiar, to warto przemyśleć kupno. Jednak należy zwrócić uwagę, że na rynku są jeszcze inne tego typu pozycje. Interesujące rozwiązanie proponuje również Sony, które posiada akcesoria VR. Wirtualna rzeczywistość ciekawi wiele osób, stąd pojawiają się w sieci produkcje, w których gra jest nawet możliwa przy pomocy specjalnych okularów, dzięki czemu możemy niemal całkowicie przeniknąć do wirtualnego świata.